متولد: 1344 – اصفهان

تحصیلات: لیسانس مکانیک – طراحی جامدات

و فوق لیسانس مدیریت دولتی

مسعود برهانی

مسعود برهانی در سال 64 در مرکز تحقیقات مهندسی جنگ جهاد اصفهان مشغول بکار شد و در پروژه‌هاي دفاعی آن دوران فعالیت نمود در این راستا در سال 68 به اتفاق سایر همکاران موفق به اخذ جایزه اول ابتکار در زمینه طراحی خودروي نیم شنی شناور شد. پس از جنگ در سمت مسئولیت فنی کارخانه ریسندگی و بافندگی بافناز مدت کوتاهی مشغول به کار گردید. با توجه به قدمت ماشین آلات موجود در این کارخانه طرحی مبنی بر افزایش ظرفیت تولید کاردینگ‌ها از 4 کیلوگرم در ساعت به 11 کیلوگرم انجام شد در جریان این طرح با سیستم انتقال قدرت و چرخدنده‌ها آشنایی کامل‌تري پیدا کرد.

پس از آن وارد بخش خصوصی شده و با تأسیس یکی از اولین واحدهاي طراحی مهندسی و طراحی مونتاژ در اصفهان در حوزه ماشین آلات براده برداري مشغول فعالیت گردید، دراین فعالیت نیز مبحث طراحی چرخدنده ها نقش عمده‌اي را بازي می‌کرد. این مجموعه هنوز تحت نام موسسه صنعت سازان اسپادانا در حال فعالیت میباشد که از آن زمان تا به حال در این حوزه در یک رنج بسیار وسیع انواع گیربکس‌هاي صنعتی را طراحی و اقدام به ساخت می‌نماید. این فعالیت در دو بخش تولید جنرال و تولید خاص و سفارشی ملحوظ شده است که توانسته در این سالها خود را بعنوان یک پیشرو در سیستم‌هاي انتقال قدرت معرفی کند. همچنین ایشان در سال 90 بعنوان نخبه برتر در زمینه صنعت در سطح استان اصفهان معرفی گردید.

مسعود برهانی در کنار عرضه تولیدات موقعیتی را بعنوان مشاور در صنایع مختلف در این حوزه بوجود آورده است؛ بطوریکه از سال 1377 در سمت کارشناس رسمی دادگستري در حوزه ماشین آلات صنعتی عهده‌دار این وظیفه خطیر بصورت رسمی می‌باشد.

 

راه های ارتباطی